Bilişim Güvenliği Danışmanlığı

Veri Güvenliği ve Güvenilir İletişim Sağlar

<?php echo pulse_output(); ?>

Amacımız

Ne iş Yapıyoruz?

Bilişim güvenliği danışmanlığı tanımımızı; İstemci, sunucu ve ağ güvenliği paketlerimizi birleştirerek oluşturuyoruz. Bu bağlamda diyebiliriz ki kurumdaki genel bilgi teknolojileri platformunun bir bütün olarak görülerek buna en uygun güvenlik çözümlerini ortaya konması, güvenlik danışmanlığı hizmet tanımımızdır. Üretilen güvenlik çözümleri, avantajları ve dezavantajlarıyla birlikte ihtiyaçlarla karşılaştırılarak değerlendirilir. Proje yaklaşımının getirdiği bütünsel yaklaşım avantajıyla, merkezden en uca kadar her aşamayı komple güvenlik politikalarına dahil ediyoruz.

01. Standartlarımız

Ana focus noktalarımızdan olan “Siber Güvenlik / Bilgi Teknolojileri Güvenliği” nin hem tüm dünya tarafından kabul edilmiş standartlar (ISO 27001, ITIL,vs.) çerçevesinde hemde firmanıza özel bilgi güvenliği ve yönetimi danışmanlığı hizmetini profesyonel ekimizle birlikte sunmaktayız.

02. Yeteneklerimiz

Yatırım yapılacak çözümlerin ve ürünlerin firma yapınıza uygunluğu, başta Bilgi Teknolojileri Departmanı olmak üzere çalışan tüm personelin bilgi güvenliği, bilgi seviyesi ve özellikle Zero-Day tehditleri konusunda güvenlik yeterliliği konularını “Bilgi Teknolojileri Güvenliği” hizmeti sınırları içerisinde sunmaktayız. Sadece açıkların tespit edilmiş olması dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı bir önlem teşkil etmemektedir.

03. Yöntemlerimiz

Siber güvenlik firması olarak, bilgi güvenliği süreçlerinin süreklilik gerektiren ve kurumsal iş akışlarının en temelinde konumlandırılması konusunda en doğru hizmeti vermektedir. Bilgi Teknolojileri Güvenliği genel bir paket değil, firmalara özel oluşturulmuş bir hizmet olmalıdır.

Bazı Yöntemlerimiz

Bilişim sistemleri envanterinin oluşturulması, • Zafiyet testlerinin yapılması, • Sosyal mühendislik testlerinin yapılması, • Zararlı yazılım incelemesi,• Elektronik böcek arama ve tespit edilmesi hizmetleri

Kapsamlarımız

Bilgi Teknolojileri Güvenlik Danışmanlık Hizmeti;

Kurumsal Bilgi Teknolojileri Güvenliği Teknik Eğitimleri (Admins)
Kurumsal Bilgi Teknolojileri Güvenliği Bilinçlendirme Eğitimleri (Clients)
ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi
Güvenli Network Mimarisi Tasarımı
Network Access Control (NAC) – Ağ Erişim Kontrolü
Network Access Protection (NAP) – Ağ Erişim Korunması
Intrusion Detection Systems (IDS) – Saldırı Tespit Sistemleri
Security of Cloud Technologies – Bulut Teknolojileri Güvenliği
Penetrasyon – Sızma Testleri
Uygulama Güvenlik Testleri
Sunucu ve Tüm Aktif Cihazlar Zaafiyet Testleri
Kullanıcı Makineleri Zaafiyet Testleri
Zafiyet Veritabanı İncemeleri
Google Hack Database

Geri Dönüşlerinizi Bekliyoruz

Raporlamamız

Hizmet sonrası oluşturulacak olan ayrıntılı rapor, risk teşkil eden açıkların kapatılması için ilk büyük adımı oluşturmaktadır. Penetrasyon testi sonrası öncelikle firma yöneticileri için teknik dilden uzak, anlaşılır bir rapor oluşturulmasının yanında, IT departmanları için de teknik ve çözüm önerilerinin bulunduğu bir rapor tarafınıza sunulmaktadır.

İletişim

Mersin Üniversitesi Teknopark 35C/B4

Telefon Numaralarımız

+90 850 441 3 441
+90 324 350 0 350

E-Posta Adresimiz

Marta Teknoloji | Bilişim Güvenliği Danışmanlığı